Останні новини
» » » » Стіни, які роками не бачили людей: Мукачівприлад (Відео)

Стіни, які роками не бачили людей: Мукачівприлад (Відео)

25 чер 2019, 10:00, natali
0 коментарів    20 просмотров
Є в Мукачеві будівля, стіни якої бачили дуже багато і досі вражають своїми масштабами. На момент будівництва, а припав він на 1907-1908 роки, – це була одна з найбільших споруд міста. Потужний, навіть по мірках сьогоднішнього дня, інвестиційний проект забезпечував робочими місцями кількасот мешканців Закарпаття, продукуючи 12 мільйонів цигарок в рік.

“Навколо стін заводу неодноразово змінювалась влада, політичні режими. Спочатку угорці, потім чехи, потім знову угорці і, зрештою, радянська доба. Саме з цього моменту, а точніше з 60-х років, тут почав діяти один з найбільших промислових об’єктів міста – завод «Мукачівприлад». За традицією тих часів, виготовлялась на території заводу як виключно цивільна продукція, так і обладнання, яке використовувалось в «оборонці». Звісно, останнє не афішувалось. Таємниці окремих цехів надійно охороняли компетентні органи. Робилось тут і обладнання для атомних електростанцій радянського виробництва.

В добу незалежності України завод повністю переорієнтувався на цивільну галузь. Поступово, як і на більшості великих промислових об’єктів тієї доби, темпи виробництва почали тут згасати. Доки стіни архітектурної пам’ятники не заповнила тиша.

Незважаючи на свій статус, будівлі сьогодні перебувають в незадовільному стані: цілих вікон на старих корпусах практично не залишилось, а дахи вкрив справжній молодий ліс.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.