Останні новини
» » » » Без масштабного ремонту очисних Ужгороду загрожує колапс (відео)

Без масштабного ремонту очисних Ужгороду загрожує колапс (відео)

16 травня 2019, 09:00, natali
0 коментарів    19 просмотров


В Ужгороді на очисних спорудах розпочали підготовку до аварійно-відновлювальних робіт! Пошкоджені колони, які тримають лотки з ще не очищеними стічними води з усього міста – у критичному стані. Одна впала ще два роки тому, інша – почала руйнуватись наприкінці минулого року. Щогодини вони витримують до 2-х тисяч кубометрів стоків, які при аварійній ситуації, розливатимуться по території.

Працівники очисних споруд кажуть: коли у 1975-му колони зводили їх належно не забетонували, тому зараз вони крихкі, а відновити не просто через те, що навіть під-їхати до території спецтранспортом – неможливо.

Сьогодні на місці працювали проектанти і підрядники. Вартість робіт з заміни 4-х колон та встановлення нових лотків підрахують наприкінці тижня, а завершити, за умови безперебійного фінансування зможуть протягом 3-х місяців. Щоправда кошти з міського бюджету на це поки непередбачені. Їх у мерії планують взяти з перевиконання доходів.


Натомість працівники очисних споруд б’ють на сполох. Кажуть: це лише верхівка айсбергу. Практично вся інфраструктура очисної станції водовідведення зношена на 80%! Відновлення потребують підземні трубопроводи і обладнання, яке 44 роки без капремонту. Разом з тим, на очисні щороку збільшується навантаження, через введення у експлуатацію новобудов. Фактично розраховані вони були максимум на 70 тисяч населення, та зараз обслуговують майже 117 тисяч. 

Щодня станція пропускає до 50-ти тисяч кубометрів води, коли йдуть зливи обєм збільшується на 20-30 кубів, а це впливає на якість очистки кажуть у лабораторії.

Керівництво Водоканалу пояснює, вже два роки мають проект для будівництва нової лінії очисних споруд, яка дасть можливість розвантажити існуючі і покращити якість очистки, щоправда роботи дорогі, а місто таких коштів немає.

У Водоканалі кажуть: за 15 років це вже 4-й проект реконструкції Ужгородських очисних споруд, та нажаль, далі обіцянок справа не рухається. Натомість аварійні роботи, які передбачають відновлення колон та лотків, планують розпочати до кінця місяця.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.