Останні новини
» » » » Верховна Рада ухвалила законопроект, який страхує життя та здоров’я медиків

Верховна Рада ухвалила законопроект, який страхує життя та здоров’я медиків

09 травня 2020, 10:00, natali
0 коментарів    24 просмотра
7 травня Верховна Рада ухвалила законопроект 3376-1 про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" щодо страхування медичних працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я.

Так, ухвалений проект передбачає:

– медик, який помер через інфікування коронавірусом, за своїм статусом прирівнюється до військовослужбовця, смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, пов’язаних з несенням військової служби;
– членам сім’ї такого працівника гарантуються ті ж самі права, що й членам родин загиблих військовослужбовців;
– медики, які заразилися коронавірусом під час роботи і через це протягом року отримали групу інвалідності, будуть застраховані на суму не менш ніж 300 прожиткових мінімумів — залежно від ступеня втрати працездатності (зараз це 608 тисяч 100 гривень);
– у разі смерті медичного працівника від коронавірусу, його сім’я отримає допомогу розміром 750 прожиткових мінімумів, що нині становить 1 мільйон 520 тисяч 250 гривень.

Законопроект розроблений з метою підвищення рівня соціального захисту з боку держави медиків державних та комунальних закладів охорони здоров’я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

За словами голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса, на Закарпатті – критична ситуація щодо захворювання на коронавірус серед медичних працівників. Із всіх інфікованих 25% – медики.

“Якщо б ми мали більший спалах захворювання, ніж є зараз – ми б зрозуміли, що не готові протистояти хворобі. Дуже багато маємо питань до департаменту охорони здоров’я. Потрібно дослухатися до порад фахівців і реагувати на ситуацію вчасно, щоб насамперед захистити наших медичних працівників. Наразі маємо позитивну динаміку, однак, не зважаючи на послаблення карантину, нам потрібно дотримуватися заходів безпеки” 
– зазначив Михайло Рівіс.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.