Останні новини
» » » » Румунія вирішила дати автономію частині країни, де живуть угорці

Румунія вирішила дати автономію частині країни, де живуть угорці

30 кві 2020, 08:00, natali
0 коментарів    95 просмотров
Палата депутатів парламенту Румунії почала процедуру надання атономіі території країни, де розташовується компактне поселення угорців. Депутати проголосували за так званої "мовчазної процедури" за закон, який надає автономію Секейскому краю.

Згідно з прийнятим документом повинен бути створений автономний регіон з правосуб’єктністю в Румунії. До його складу повинні увійти Жудець Ковасна та Харгіта, а також місто Муреш.

У автономії буде президент з терміном повноважень на чотири роки. Угорська мова стане офіційною і буде використовуватися в державних установах громадянами, які проживають в цьому краї.
Передбачається вільне використання “символіки угорської нації”. Автономний статус надається регіону після затвердження закону і підтвердження його на місцевий референдум. Скасування автономії також повинно бути затверджено на референдумі.

На посаді в місцевому і регіональному державному управлінні будуть призначатися особи, які знають мову національних меншин і ставляться до них.

Законопроект ініціювали депутати Демократичного союзу угорців Румунії, які говорять, що він відображає “історичну ідентичність регіону” і забезпечить рівні можливості для громадян і захист угорської ідентичності. Вони заявляють, що автономія регіону не впливає на територіальну цілісність і суверенітет румунської держави.

Секеі – одна з етнографічних груп, що складають угорська національна меншина на території сучасної Румунії. Секеі домагаються автономії, проте румунська влада відмовляються вести діалог про автономію будь-якого регіону країни. Права 1,2 млн етнічних угорців в Румунії, в тому числі близько 700 тисяч Секея в східній Трансільванії, десятиліттями перебувають в центрі політичної ворожнечі між двома країнами.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.