Останні новини
» » » » Конституційний суд висловив недовіру своєму голові

Конституційний суд висловив недовіру своєму голові

14 травня 2019, 19:36, natali
0 коментарів    44 просмотра
Судді Конституційного суду висловили недовіру голові органу Станіславу Шевчуку.


Колеги Шевчука хотіли таким чином переконати його самостійно піти з посади.
Водночас, висловлення недовіри не передбачене законом "Про Конституційний Суд", як і право суддів звільняти свого голову.


Через те, що Шевчук не хоче залишати посаду голови, судді планують взятись за його звільнення з посади судді загалом. 

Відповідно до закону, для звільнення судді КС необхідно щонайменше дві третини голосів колег. За недовіру проголосували більшість суддів КС. Вони підтримали висновок комісії з питань регламенту та етики, яка прийшла до висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді нібито через істотний дисциплінарний проступок, грубе і системне нехтуванням своїми обов'язками.

У прес-службі КС не змогли ані підтвердити, ані спростувати інформацію, а сам суддя наразі не відповідає на повідомлення на дзвінки.

Нагадаємо:

-У березні 2019 року троє суддів Конституційного суду України – Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко – звернулися до своїх колег iз листом, в якому виступили за відставку очільника КСУ Станіслава Шевчука.

-Сам Шевчук назвав "нормальним робочим процесом" листи суддів КС із критикою на його адресу.

-Після перемоги на виборах президента Володимира Зеленського з'явилися чутки про можливий зрив його інавгурації через дострокове звільнення Станіслава Шевчука з посади голови КСУ.

-Але 24 квітня судді Конституційного суду України запевнили, що з боку КСУ не буде жодних перешкод інавгурації, мовляв, приведення президента до присяги дійсно проводить голова КС, але в законі не вказана конкретна людина, а лише визначена посадова особа, яка має виконати цю процедуру.

-За даними ЗМІ, частина суддів Конституційного суду вимагала звільнення Шевчука через можливий вплив на дії голови суду його рідного брата, який підтримує Зеленського.

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.