Останні новини
» » » » Голова Нацради з телерадіомовлення подав у відставку

Голова Нацради з телерадіомовлення подав у відставку

04 травня 2019, 13:00, natali
0 коментарів    70 просмотров
Голова Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення Юрій Артеменко подав у відставку.
Про це Артеменко повідомив у своїй заяві, оприлюдненій на сайті Нацради.
"Термін моїх повноважень, як члена Національної Ради, завершується у липні. Проте сьогодні, за два місяці до його закінчення, я прийняв рішення подати у відставку і піти з посади. Причини дві. По-перше, проста людська втома – протягом 5 років в постійному стресі працювати щоденно, по 10 -12 годин, інколи навіть без вихідних. По-друге, пропозиція, що надійшла саме в цей час, перейти на іншу роботу", - повідомив Артеменко.

Він подякував усім за спільну роботу та зауважив, що "попри всіляку критику – часом замовну та несправедливу, часом дуже жорстку, але об’єктивну – нам разом вдалося зробити чимало".

Важливим здобутком Нацради Артеменко вважає те, що вперше за всі роки Незалежності почала будуватися мережа Суспільного телебачення та радіо.

"Цифрові частоти тепер мають телеканали UA.Перший та Культура, парламентський канал Рада. Майже у всіх обласних центрах на ФМ частотах мовить перша програма Українського Радіо, в Києві з’явилось Радіо Промінь та Радіо Культура. «Армія ФМ» – радіо про військових та для військових – мовить не тільки в Києві, а й у Вінниці та Житомирі. І цей процес буде тільки продовжуватися", - пише голова Нацради.

Також в столиці, додав Артеменко, впроваджено новий стандарт цифрового радіо, який популяризують зараз 14 незалежних радіостанцій.

"Болісно, складно, часом недосконало, але вперше саме за часів каденції цього складу Нацради, відбувся перехід від аналогового до цифрового телемовлення", - наголосив він.

Також, за його словами, саме команда, з якою він працював всі ці роки, започаткувала нові формати мовлення – «100 процентів української музики», «Репортажне Радіо», «Радіо Джаз та Класика», «Трофей», «Радіо громад» (відкрилося понад 85 радіокомпаній в маленьких містах та селищах) тощо.

Вперше, акцентує Артеменко, за ініціативи Нацради, були започатковані мовні квоти на радіо, що призвело до появи великої кількості нових українських пісень та нових молодих виконавців.

"Українська мова об’єднала країну. В ефірі місцевих та регіональних радіостанцій частка пісень сьогодні становить в середньому 52%. Обсяг ведення передач – 93%. Завдяки принциповій позиції Нацради, жодна з телерадіоорганізацій не забуває зараз вшановувати подвиги та спадщину наших співвітчизників в Дні скорботи і пам’яті", - повідомив голова Нацради своєму звернені з приводу відставки.

Також, за його словами, задля захисту інформаційної безпеки нашої держави було обмежено трансляцію близько 80 телепрограм з держави – агресора.

"Натомість, за цей час народилося понад 50 наших рідних, українських супутникових телеканалів. Попри численні проблеми на лінії фронту знайшлася можливість видати 98 частот на лінії розмежування (до речі, за кількістю виданих частот саме Донецька область на сьогодні є лідером в Україні)", - зазначає Артеменко.

Він підкреслив і те, що значно дерегульовано роботу провайдерів програмної послуги, спрощено або взагалі ліквідовано багато бюрократичних процедур. "Робота Нацради стала відкритою та прозорою", - каже Артеменко.

Він висловив також подяку Незалежній медійній Раді, Незалежній Асоціації мовників, нашій Громадській Раді, Раді Європи, парламентському Комітету зі свободи слова, численним громадським організаціям, експертам, зазначивши: "Разом ми подолали той негативний імідж, що роками, до приходу цього складу, належав Нацраді – «Хабар в обмін на ліцензію».

Серед того, що не вдалося реалізувати, Артеменко назвав: прийняття нового закону про аудіовізуальні послуги, запуск фольклорного радіо, відкритя освітнього та військово-патріотичного телеканалів, добудову мережі суспільного мовлення, створення потужного моніторингового центру.

"Але, нові люди, які прийдуть на моє місце і в майбутньому на місця моїх колег, переконаний, продовжать те, що так важко ми починали в середині 2014 року, і започаткують нові проекти. Бо такий закон життя. Бо Україна, якими б різними ми не були – понад усе!", - впевнений Юрій Артеменко.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.