Останні новини
» » » » Заробітчан кличуть за кордон: що пропонують країни-роботодавці

Заробітчан кличуть за кордон: що пропонують країни-роботодавці

09 травня 2020, 09:00, natali
0 коментарів    25 просмотров
Сьогодні криза у світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. І сьогодні компанії з Європи, зокрема представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти з людьми для підсилення у різних сферах економіки в Європі.

Польська компанія з міжнародного працевлаштування Gremi Personal готує серію чартерних рейсів з України для польських працівників, а також для українців, які мають робочі візи і контракти на роботу в Польщі, повідомляє Інтерфакс-Україна

«Для наших працівників чартерний переліт буде безкоштовним. Компанія бере на себе всі витрати. Крім того, Gremi Personal бере на себе організацію для українських працівників 14-денного карантину, який обов’язково потрібно пройти в Польщі», — заявив власник Gremi Personal Євген Кириченко.

Компанія також відзначає, що згідно з вимогою української влади, з усіма працівниками, які скористаються чартерним перельотом, укладені довгострокові контракти на роботу в Польщі, а також вони забезпечені медичною страховкою, в тому числі на випадок захворювання COVID-19.

З 11 травня у Чехії не тільки поновлюються міжнародні пасажирські перевезення, а й відкриваються кордони для в’їзду заробітчан із країн, які не входять до складу Євросоюзу.

Про це повідомляє Чеське радіо.

Сезонні робітники при в’їзді до Чехію будуть зобов’язані пред’являти поліцейським, які здійснюють в період чинного в республіці режиму надзвичайної ситуації охорону національних кордонів, довідки про негативні результати аналізів на коронавірус, а також дозвіл на сезонні роботи у сільському господарстві або на роботу в сфері охорони здоров’я.

Сільське господарство країни відчуває гостру нестачу робочих рук. Йдеться як мінімум про три тисячі працівників, яким не потрібна спеціальна кваліфікація.

В’їзд іноземців в Чехію, крім тих, що мають в країні постійне або тимчасове місце проживання, був тимчасово закритий з середини березня. Уряд дозволив громадянам іноземних держав, у яких під час дії режиму надзвичайного стану закінчився термін дії візи, перебувати в республіці без його продовження до 17 липня.

З 11 травня чеська влада також дозволила відновити міжнародне залізничне і автобусне сполучення, є плани відкриття міжнародних аеропортів.

Другого квітня міністерство внутрішніх справ ФРН (Німеччини) дозволило в’їзд 40 тисячам робітників зі Східної та Південно-східної Європи у квітні й 40 тисячам – у травні.

Однак умови будуть жорсткі: прибувати робітники вони мають виключно авіатранспортом та групами – жодних одиночних приїздів. Літаки зустрічатимуть медичні бригади, а також роботодавці, котрі мають забрати своїх підопічних. Після перевірки новоприбулих розмістять окремо від інших працівників. Більш того, заробітчани не зможуть повернутися додому, доки триватиме карантин.

Проблема врожаю постала не лише перед Німеччиною. Польські та чеські фермери переживають, що до них не приїдуть заробітчани з України.

Єврокомісія видала поради національним урядам щодо сезонних робітників: на кордонах надавати їм пріоритет – такий самий пріоритет, як щодо інших «системно значущих працівників» – лікарів чи персоналу підприємств галузі медицини.

Український уряд же ж вимагає для своїх громадян, які виїжджатимуть на сезонні роботи за кордон, офіційного працевлаштування, страхування та лікування.

Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю “Українському радіо”.

“Сьогодні криза у світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. І сьогодні компанії з Європи, зокрема представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти з людьми для підсилення у різних сферах економіки в Європі. Україна сьогодні стала в сильну переговорну позицію щодо своїх людей і ми вперше отримали змогу забезпечити людям нормальні цивілізовані умови роботи в Європі. Це страхування, офіційна оплата праці, проживання, лікування, зокрема у випадку захворювання коронавірусом. Ми ведемо перемовини про те, що контракти мають бути не менше як на 3 місяці, тому що для України важливо зупинити так званий туризм, коли людина їздить на два тижні туди-назад”, – наголосив він.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.