Останні новини
» » » » Житлово-комунальні послуги: діють нові правила

Житлово-комунальні послуги: діють нові правила

03 травня 2019, 10:00, natali
0 коментарів    52 просмотра
З 1 травня 2019 року українці будуть платити за комуналку по-новому. Буде введено в дію закон про житлово-комунальні послуги, який змінить принцип обслуговування будинку та прибудинкової території, а також вводиться поняття абонплати за житлово-комунальні послуги і пеня на заборгованість по оплаті комуналки. 
Так, з 1 травня 2019 року кожен багатоквартирний будинок тепер має право вибрати собі керуючого будинком – людину або компанію, яка буде займатися обслуговуванням саме вашого будинку. А ваші гроші будуть платитися конкретно обраним самими мешканцями людині чи компанії.

Також з 1 травня почнуть нараховувати пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Правда, ця пеня досить умовна. Це 4% річних (4% річних означає, що у випадку прострочення комунального платежу ви заплатите 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення.). Наприклад, якщо прострочили 1000 гривень комунального платежу, то пеня за день становитиме 10 гривень. Але вона не може перевищувати розмір боргу.

Також буде введено абонплату за газ. Беруться затрати за місяць і розподіляються рівномірно, щоб забезпечити утримання будинку, виплату зарплати керуючому, гроші на поточний ремонт. Ці гроші і закладаються в абонплату. Абонплата за утримання території – це і буде плата вашої керуючої компанії плюс мінімальні витрати на папір і т. п. Абонплата за комуналку буде витрачатися на утримання будинку.

Ще один важливий момент, якщо заборгованість перевищує 84 тисячі гривень, то на боржника подають до суду, накладають арешт на майно і нерухомість, примусово продають і погашають борги.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.