Останні новини
» » » Через відсутність Порядку використання «медичної» субвенції, понад 200 млн грн, спрямованих Закарпаттю, мертво лежать на рахунках

Через відсутність Порядку використання «медичної» субвенції, понад 200 млн грн, спрямованих Закарпаттю, мертво лежать на рахунках

24 лип 2018, 09:01, redaktor
0 коментарів    91 просмотр
Через відсутність Порядку використання «медичної» субвенції, понад 200 млн грн, спрямованих Закарпаттю, мертво лежать на рахунках
Сьогодні, 20 липня, відбулося засідання двох профільних депутатських комісій: з питань бюджету, де головує Василь Кошеля, та з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального устрою, яку очолює Петро Голубка. 

В їх роботі взяли участь голова облради Михайло Рівіс, його перший заступник Йосип Борто та заступник Петро Грицик.

Комісії приділили головну увагу обговоренню проектів рішень і матеріалів, які пропонуються на розгляд 12-ї сесії облради. Та вивчили звернення й листи, що надійшли у міжсесійний період на їхню адресу.

Так, на комісії з питань бюджету присутні обласні обранці вивчили та погодили зміни до розподілу видатків обласного бюджету на 2018 рік за головними розпорядниками коштів у межах змін загального обсягу видатків обласного бюджету. Узгодили також зміни до джерел фінансування обласного бюджету на 2018 рік та до капітальних видатків і переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році проводитимуться за рахунок коштів бюджету розвитку.

З цікавістю обговорили питання доходів за рахунок додаткових субвенцій з держбюджету та з перевиконання обласного бюджету за І півріччя ц.р.

Як інформував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар: в область надійшло 128 млн 785 тис грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію важливих заходів. Із них 4 млн 768 тис- на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа таких учасників бойових дій, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцта. Також майже 4 млн грн – на придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. На реформування регіональних систем охорони здоров’я для здійснення заходів з виконання спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» - понад 63 млн грн.

Коли зайшлося про «свіжу» субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам у сумі понад 60 млн грн на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, то зав’язалась гаряча дискусія. Депутати казали, що це – благий намір з поліпшення якості медичних послуг у сільській місцевості. Однак через відсутність Порядку використання цієї субвенції, уже більше 200 млн грн, спрямованих у нашу область на ці цілі, мертво лежать на рахунках. А у кінці року вони будуть просто повернуті у держбюджет.

Жваво обговорили та погодили члени обох комісій на своїх засідання розподіл доходів за рахунок перевиконання обласного бюджету за І півріччя, а це – 32 млн 976 тис грн.

Комісія з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального устрою заслухала доповідачів про: реєстрацію (облвійськомату); надання згоди на прийняття майна (друкована продукція Національної академії педагогічних наук України; закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області тощо.

Уважно заслухали члени комісії заступника департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Галину Руснак, яка інформувала про потребу в додаткових 100 тис грн з обласного бюджету для реалізації Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки.

Перо Голубка детально розпитав чиновницю, на що саме будуть використані бюджетні кошти, водночас наголосив на звітності щодо їх раціонального використання, в т.ч. по всіх регіональних програмах.

Далі Петро Петрович зачитав листа від гетьмана Краловоградецького краю (Чехія) Їржі Степана, адресований голові облради Михайлу Рівісу, в якому запрошується делегація від Закарпаття для участі у традиційних вересневих соціальних заходах сільськогосподарської промисловості, що відбудеться у м.Градець Кралове 15 вересня 2018 року, і де очікується понад 30 тисяч відвідувачів.

Також депутати уважно вивчили зміни до діючих регіональних програм у галузі житлово-комунального господарства, розвитку освіти, культури, традицій та нацменшин, а також нові програми у сфері забезпечення пожежної та техногенної безпеки, комунальних підприємств, про надра і майно.

Усі висловлені депутатами слушні пропозиції будуть узагальнені та подані на розгляд президії облради.
Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.