Останні новини
» » » Мінфін підготував план монетизації субсидій

Мінфін підготував план монетизації субсидій

21 жов 2017, 13:55, redaktor
0 коментарів    184 просмотра
Мінфін підготував план монетизації субсидійВ Україні хочуть перейти на прозорі і своєчасні розрахунки "живими" грошима за субсидіями. Зараз влада на першому етапі, що вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг.

 
Міністерство фінансів розробило план переходу на грошові розрахунки за субсидіями, що складатиметься з трьох етапів. Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко, передає Дзеркало тижня. Україна.
 
За його словами, перший етап включатиме монетизацію розрахунків за субсидіями на рівні підприємств - постачальників послуг. На другому етапі - підготовка системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантів та їх верифікація і т. п.). На третьому етапі - монетизація субсидій на рівні домогосподарств.
 
"Зараз ми на першому етапі, що вводить з нового року монетизацію субсидій на рівні постачальників послуг", - зазначив Марченко.


Метою цих змін є перехід на прозорі та своєчасні розрахунки "живими" грошима за субсидіями між державою і постачальниками і послуг.
 
За словами заступника міністра, після опалювального сезону 2017 - 2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств - постачальників послуг. Такий крок забезпечить ще одну передумову для переходу до вільного ринку - створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги, говориться в матеріалі.
 
"На практиці це працюватиме таким чином: перерахування субсидії буде здійснювати безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів. Субсидії перераховуватимуться за фактично спожиті енергоносії та надані послуги, що дозволить уникнути ситуацій, коли, наприклад, виконавці отримують більший обсяг субсидій, ніж спожили домогосподарства. Крім того, будуть чітко встановлені терміни проведення розрахунків - до 24-го числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати. І при цьому виконавці послуг зможуть вибирати найбільш конкурентного постачальника енергоносіїв та розраховуватися з ним "живими" грошима від субсидій", - підкреслив Марченко.
 
Як повідомляв орреспондент.net, у Мінфіні сподіваються, що 55 млрд гривень вистачить на виплати субсидій у 2018 році. При цьому владі довелося додатково виділяти на ці цілі 14 млрд гривень.

Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.