Останні новини
» » » Велика середа 4 квітня: чого категорично не можна робити

Велика середа 4 квітня: чого категорично не можна робити

04 кві 2018, 09:20, redaktor
0 коментарів    133 просмотра


Велика середа - один із найважливіших днів Страсного тижня. До цього часу прибирання та сільськогосподарські роботи повинні бути завершені, так як вже в Чистий четвер слід приступити до приготування великодніх страв. Цей процес повинен обов'язково проходити в чистоті і порядку.
Крім того, Велика середа – один з перших скорботних днів для кожного православного християнина. В цей день згадується зрада Христа одним із Його апостолів – Іудою Іскаріотом.
У Велику середу на вечірній службі відбувається таїнство сповіді. Священнослужителі наголошують, що для парафіян вечір середовища - це особлива можливість сповідатися більш детально, ніж у звичайні дні, і закликають нею скористатися.

Велика середа - останній день для робіт по господарству. Зазвичай збирання починають саме в середу, продовжуючи її в четвер.
У цй день у давнину під дах будинку клали хліб, сіль і мило. Вважалося, що насичуючись особливою енергетикою, хліб і сіль служать оберегом для дому та сім'ї на весь майбутній рік, а цим милом милася вся сім'я в Чистий четвер.
Також у Велику середу, як і два перших дні Страсного тижня, необхідно дотримуватися строгого поту. Тільки рослинна їжа і сира без масла.
При цьому суворо забороняється в цей день влаштовувати весілля, святкувати дні народження та інші мирські свята. Також не можна вживати алкогольні спиртні напої.

Страсна седмиця - останній і найсуворіший тиждень Великого посту. З кожним днем цього періоду пов'язані певні традиції, про які слід знати всім віруючим. Постарайтеся не порушувати звичаї релігійної події, щоб уникнути проблем і неприємностей.Коментарі
Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.