Останні новини
» » » Угорці знають,як обійти новий український Закон про освіту

Угорці знають,як обійти новий український Закон про освіту

03 жов 2017, 20:49, redaktor
0 коментарів    142 просмотра
 
Угорські можновладці заявляють про можливість відкриття на території Закарпатті приватних угорських шкіл.

Премєр-міністр Орбан, перебуваючи в Румунії, заявив: «майбутнє буде написане угорською мовою». І додав, що національною місією Будапешта є віднайти і зберігати усі іноземні спільноти угорців.

Завданням угорського уряду прем’єр Орбан вважає допомогти процвітанню угорського народу на іноземних територіях, де вони народилися, щоб угорські діти мали змогу навчатися рідною мовою і, не втрачаючи свою національну ідентичність, жити так як рівноправні угорці. – наголосив політик.
Висловлювання пана Орбана одноголосно підтримали й члени його партії. Політики вважають, що у разі виникнення потреби, уряд Угорської держави зможе забезпечувати освіту угорською мовою для закарпатців відкриваючи приватні школи та університи. Таку ідею висловив також керівник парламентської фракції ФІДЕС Ґерґей Ґуляш, перебуваючи на презентації видання «Національна політика: в лещатах. Аспект – без кордонів» у Будапешті.
Ґерґей Ґуляш схвально висловився щодо того, що наразі уряд разом з опозицією одноголосно виступають стосовно таких важливих для угорського народу питань, що зачіпають національну політику.
Нагадаємо, згадуваний закон «Про освіту» вступив у дію 28-го вересня поточного року. Президент України Петро Порошенко звернувся до МЗС та Міносвіти України з проханням провести всі необхідні консультації з нашими європейськими партнерами. На думку Президента даний закон відповідає європейським стандартам. Однак, дочекаймося рішення Венеціанської Комісії.
Так званий «Закон про мову» вже викликав масу обурення зі сторони деяких українських політичних діячів. Таким чином Закон розкритикував Геннадій Москаль, керівник Закарпатської ОДА. В свою чергу, у МЗС Угорщини обіцяють активно блокувати всілякі кроки України на шляху до зближення з ЄС. Окрім того, своє занепокоєння змінами до Українського законодавства висловили також держави-сусіди України. Румунія, Росія, Греція, Болгарія і Польща висловили претензії у бік офіційного Києва.
скачать dle 11.3
Коментарі
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.