Останні новини
» » » Українці наївно платять за штучні тарифи

Українці наївно платять за штучні тарифи

24 кві 2018, 12:30, redaktor
0 коментарів    88 просмотровЧерез невиплати державної компенсації за субсидіями, житлові об'єднання не можуть планувати свої витрати по догляду і ремонту будинків, вивезення сміття. Також накопичуються борги перед підрядниками, а деякі навіть не можуть розрахуватися за «теплі кредити».

Управителі відзначають, хоч проблеми з затримкою компенсації субсидій за 2017 рік вже вирішені, в 2018 році ситуація тривають. Як наслідок, домоуправители змушені вказувати в платіжках мешканцям, які оформили держдопомогу, повні суми, замість пільгових. Платити, відповідно, теж просять все.
«Більшою мірою, затримки пов'язані з роботою місцевих Управлінь соціального захисту населення. Монетизацію Мінфін обіцяє до 1 січня 2019 року, тобто, до цих пір ОСББ змушені нараховувати суми усім у повному обсязі, а коли приходять субсидії, робити перерахунок. Тут кожен будинок вирішує, як зручно йому і чи готовий він продовжувати кредитувати державу», — зазначає експерт.

Відзначається, що найсерйозніша ситуація спостерігається у тих кооперацій, які складаються з великої кількості будинків.
Але проблема вже не виглядає такою критичною. Якщо раніше затримки тривали по півроку, то зараз влада намагаються розраховуватися за 2-3 місяці.

Щоб якось вирішити проблему, деякі голови правлінь намагаються домовитися зі своїми мешканцями, щоб закладати підвищений тариф на комунальні платіжки, і мати можливість розраховуватися за боргами вчасно. Але, як не важко здогадатися, власники квартир йдуть на це дуже неохоче.
В цьому плані легше справи йдуть у керуючих компаній, обслуговуючих новобудови. Там в тариф вже закладають внески в резервний фонд. Старенькі багатоповерхівки цим похвалитися, на жаль, у більшості своїй, не можуть.


скачать dle 11.3
Коментарі
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться у групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.